NHL (my dream)HC RYTÍŘI KLADNOHC METEOR TŘEMOŠNÁHC ZBRASLAVHC SPARTAHC KOBRA
BOXALL-STAR.czHTA

Slánská fraška | "15" trestných minut

02.03.2019

Tým HC Poděbrad se po 3 týdnech po marodce vrátil k zápasům a nastoupil proti týmu v horní části tabulky s větším počet starších hráčů ročníku 2005. HC Slaný byl tak jasným favoritem zápasu.

Průběh:

I přes jasné vedení Slánských si Adam odseděl standardně 15 min. na trestné. Extrémní porce trestných minut nebyla žádným překvapením, protože tento styl vylučování doslova kopírují zápasy s kluby, o kterých se tento web v minulosti negativně zmínil.

Náhoda? Ne!

Jen když porovnám:

2 minuty soupeři za protisměrnou hrazdu s druhým Slánským spoluhráčem v souběžném hitu vůči Adamovi u mantinelu, proti předem jasnému hitu Adama, na který se měl čas Slánský hráč připravit a nezvládl jej a následně s hráčem, který spadl bez dotyku u mantinelu s výsledkem 2+10 trestných minut pro Adama - je doslova fraška!

Rozdíl byl v tom, že naše rodina tyto zákroky bere v pohodě, zatím co Adamovi hity slyším komentovat přes celý stadion.

Všechno je likvidační, když dítko soupeře upadne, jen se nějal zapomíná říci, že se nikomu nic ještě nestalo za 8 let, protože to jsou zákroky z 99% v souladu s pravidly.

Je  pro informaci:

Naopak v minulosti Adam měl jednou zlomený prst od jiného hráče a 4 krát pro těžkou pohmožděninu nemoho 2-3 týdny hrát a trénovat.

Co bylo ovšem nejvíce smutné:

Rozhodně jsem ale ze zápasu měl pocit, že Slaný zápas pojal jako zápas HC Slaný proti Adamovi. Když si tým dole nesportovně tleská při každé akci, kterou Adam nedotáhl do konce, nebo když dostal hit či ztratil puk, nebo byl faulován a naopak při obdržení hitu od něj si rodiče vynucují vyšší trest, říkám si, kam to Český hokej došel.

Je opravdu komické, když toto pozorujete v klubech na okraji zájmu hokejového světa, kde z 99% hrají hráči, o které nemají hokejové akademie zájem, nebo do nich jsou posílání nepotřební hráči.

Zbytek hráčů asi tvoří procento jako je Adam, kterému bylo po stbácky přes vedení klubů zakázáno na sezonu nastoupit za Hvězdu a poté za Vlašim.

Osud klubů:

Vlašim dopadla na chvostu tabulky s tragickou srmrtí dítěte, kde otec řídil ze zápasu pod vlivem alkoholu o čemž věděl celý tým.

Hvězdu opustí velká část hráčů po odchodu Martina Táborského, neboť všichni klíčový hráči až na vyjímky nepatří HC Hvězdě!

Kladno:

Za KL adno chodí hrát hráči z jiných klubů v klubové soutěži akademií v DTS.

Svagový trenér si  svého synka a kamarády dotrénovával na ledě 8. třídy Kladna a klučíka si nakonec přes své kamarády umístil do Mladé Boleslavi, když mu na Kladně nevoněl 3 a 4. útok a ještě si Pan Gardoň v Bolce hraje na trenéra, protože jeho syn je bez jeho přítomnosti asi neschopný hrát hokej.

A to se ještě nerozepisuji o šedé ekonomice v hokeji a jak funguje sponzoring.

Fakt mě Český hokej baví čím dál tím více! Musím se mu už jenom smát! když vidím jak radek Gardoň na hokeji vydělává a temná tvář hokeje jiným komplikuje život.

Zajímavý postřeh ze zápasu:

15 trestných minut pro Adama, za které by na zápasech v zahraničí nikdy nebyl penalizován

Nejvíce trestných minut statisticky dostává na kluzištích, o kterých jsem někdy napsal negativní článek! To asi není náhoda!

Vždy když hraje na domácím stadionu soupeře, tak si často rozhodčí vynucují po Adamovi osobní konzultaci (zde dochází k vytýkání za snahu dohrát puk v brankovišti aniž by bylo po odpískáni).

Často za větší zákroky soupeř dostával menší tresty, nebo žádné než Adam.

Dnes bylo zajímavé pozorovat, jak Kuba dostal zezadu hrazdu v brankovišti, že hlavou narazil do horní tyče brankové konstrukce. Bez trestu. Ada za lehké přistrčení hráče v brankovém prostoru okamžitě 2 minuty.

A závěrem, až na ztracený zápasový Ice Time, je to ta nejlepší průprava psychické odolnosti. Až se Adam neučí hrát na 100% přes toto vše, možná právě díky těmto věcem se stane jedním z nejlepších sportovců.